8 kolejka: LZS Polonia Smardy - LZS Jakub Proślice 2-2

Dnia 23.10.2016r Polonia Smardy podejmowała na własnym boisku drużynę z Proślic. Nasz zespół rozpoczął mecz w następującym składzie:

Buła-Kubicki,Gierczyk(81. Żurek), Wilk M.,Bojko-Kocowicz(75. Turek), Paszko, Nazarkiewicz, Kwiecień, Wilk T., Pajor.

Ten mecz był wielką niewiadomą dla obu drużyn ponieważ nie grały one jeszcze przeciwko sobie. W 4 minucie Tomasz Wilk strzelił piękną bramkę z volleya. Miał on jeszcze w tym meczu swoje dwie stuprocentowe sytuacje, ale niestety ich nie wykorzystał, za to wykorzystał w tym dniu limit żółtych kartek i tak o to w 30 minucie spotkania musiał opuścić boisko. Mimo to nasz zespól się nie cofnął do obrony lecz grał jak równy z równym. II połowa spotkania zaczęła się fatalnie, niefortunne wybicie piłki jednego z naszych obrońców pod nogi przeciwnika zaskutkowało straconą bramką. Niekorzystny wynik nie stał się dla nas jakimś poważnym problemem gdyż wciąż konstruowaliśmy ładne akcje, brakowało tylko skuteczności. W 65 minucie przed „szesnastką” przeciwnika został faulowany Kwiecień. Ten sam podszedł do wykonania rzutu wolnego który zamienił na efektowną bramkę. Skuteczna gra w obronie pozwoliła nam dotrzymać ten remis do końcowego gwizdka.